Podgrzewacze Tytoniu

 

 

Zastąpienie papierosów podgrzewaczami tytoniu

wielokrotnie zmniejsza ryzyko narażenia na substancje rakotwórcze - ustalili holenderscy i brytyjscy naukowcy.

 

Naukowcy z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM), działającego przy holenderskim ministerstwie zdrowia, wraz z badaczami z brytyjskiego Uniwersytetu Św. Andrzeja porównali, jaki wpływ na organizm palacza mają dym z papierosa i aerozol z systemu podgrzewania tytoniu.

  • Podgrzewacze tytoniu są znacznie mniej groźne dla zdrowia niż klasyczne papierosy - ustalili naukowcy
  • Ryzyko zachorowania na nowotwory jest nawet kilkadziesiąt razy niższe
  • Najlepiej jednak całkowicie porzucić używanie tytoniu i wyrobów z nikotyną w jakiejkolwiek formie

*Wnioski zostały opublikowane na łamach pisma "Risk Analysis",

w artykule: "Metoda porównywania rakotwórczości wyrobów tytoniowych – studium przypadku: tytoń do podgrzewania kontra papierosy".

 

Jak działają urządzenia do podgrzewania tytoniu, 
czyli więcej informacji o ......


Kilka słów o tej technologii:

 

Są to urządzenia działające na zasadzie Heat Control lub Heat Not Burn (z ang. podgrzewanie, nie spalanie). Urządzenia te zamiast spalać tytoń (jak to ma miejsce w papierosach tradycyjnych), jedynie go podgrzewa. Wytwarzany aerozol zawiera nikotynę oraz, jak wynika z badań naukowców, średnio 90-95 proc. mniej szkodliwych substancji niż dym papierosowy.
 
Podsumowując, kiedy palacz zapala papierosa, tytoń spala się w temperaturze powyżej 800 stopni Celsjusza, powstaje dym, popiół, a niebezpieczne substancje smoliste przedostają się do powietrza.
W urządzeniach HNB, takich jak IQOS, tytoń podgrzewany jest do temperatury ok. 300-350 stopni Celsjusza i uwalnia nikotynę bez spalania tytoniu.